logo

4 דרכים להסתכל על חופש פיננסי

אנשים שרודפים אחרי כסף באגרסיביות חוסכים ומשקיעים ופורשים שנים ולפעמים עשרות שנים לפני גיל הפרישה המסורתי. למרות שהסיפורים האלה יכולים לעורר השראה, הם גם יכולים להיות מייאשים לפעמים עבור אנשים שמרגישים שהם לא יכולים לחסוך 50% או יותר מההכנסה שלהם או שהם פשוט יוצאים מהחובות או נוטשים את מעגל המשכורת-למשכורת.

חופש כלכלי לא צריך להיות רק במספרים אלא איך אתה מרגיש לגבי כסף והקשר שלך לכסף. אם אתה רוצה להרגיש חופשי כלכלית, הנה 4 דרכים שונות להסתכל על חופש כלכלי.

1. לדעת שהערך הנקי שלך אינו הערך העצמי שלך

כששילמתי 81,000 דולר בחוב הלוואות לסטודנטים, הייתי מדוכא והרגשתי כל כך נמוך. ראיתי את המאזן השלילי שלי והרגשתי כמו לוזר. הערכתי את הערך העצמי שלי עם השווי הנקי שלי, וזו הייתה טעות.

בין אם יש לך כסף ובין אם אין לך, אתה בחובות או לא, אתה עדיין אדם ראוי. אם עשית טעות או מספר טעויות בדרך, הכירו בכך אך דעו שהערך הנקי שלכם אינו הערך העצמי שלכם.

כדי להרגיש חופשי כלכלית, התגרשו לחלוטין משני הרעיונות הללו זה מזה. מצא חופש ושלווה שבין אם אתה עשיר או מרושש, אתה ראוי.

2. שינוי סיפור הכסף שלך

כולנו גדלים עם סיפורי כסף ספציפיים שיכולים להשפיע לרעה על החיים, הבחירות והכספים שלנו. סיפור הכסף שלנו מושפע מהמשפחה, החינוך התרבותי, החברים, הלימודים, העבודה ומערכות היחסים שלנו.

אתה יכול לשנות את סיפור הכסף שלך על ידי זיהוי אמונות הכסף שמעכבות אותך. כששילמתי את החוב שלי, נהגתי לחשוב "לכולם היו חובות" ו"אנשים עשירים הם חמדנים".

כשבדקתי את המחשבות האלה, הבנתי שהן לא שלי והן בהחלט לא עוזרות. שיניתי את סיפור הכסף שלי בכך שהבנתי שכסף הוא כלי לחיות חיים שאני רוצה ואינו חייב להיות 'טוב' או 'רע'.

רשום איזה סיפור כסף או אמונות כסף אתה רוצה שיהיה לך. עכשיו יש לי סיפור כסף שתמיד יהיה לי מספיק, אני תמיד יכול להרוויח יותר, ואני עוזר לכסף לעבוד בשבילי. שינוי סיפור הכסף שלך יכול לפתוח רמה חדשה של חופש פיננסי ולגרום לך להרגיש בטוח.

3. היה אסיר תודה על מה שיש לך כרגע

הכרת תודה היא כלי רב עוצמה שיעזור לך לצאת ממלכודת ההשוואה והייאוש ולהכניס אותך למחשבה של שפע. כאשר אנו עובדים כל כך קשה או רוצים לשנות את חיינו הפיננסיים, אנו עשויים לחשוב שלא "הצלחנו" עד שיש לנו מיליון דולר או שנשלם את החוב שלנו.

למידה כיצד להיות אסיר תודה על מה שיש לך כרגע תשנה כל כך את הלך הרוח שלך בכסף ותגרום לך להרגיש חופש כלכלי.

למה? כי אם יש לך קורת גג, אוכל לאכול, מים נקיים לשתייה ומקלחת/אמבטיה, ויש לך WiFi, אתה עשיר יותר מרוב העולם. אם יש לך בריאות, במיוחד אחרי השנה האחרונה עם מגיפה, אתה עשיר להפליא. בריאות היא עושר.

להיות אסיר תודה עכשיו וליהנות ממה שיש לך יכול לגרום לך להרגיש כל כך עשיר, ללא קשר למה שיש בחשבון הבנק שלך. כי אתה מתחיל לראות דברים בדרכים חדשות ולהבין כמה יש לך וכמה יש לך מזל.

4. עזוב את הלך הרוח של המחסור

לכל כך הרבה אנשים יש חשיבה של מחסור שגורמת להם להרגיש שהמשאבים ייגמרו. הם חושבים שלעולם לא יספיקו. חלק מזה יכול להגיע ממקום אמיתי של טראומה ואין להתעלם ממנו.

אבל כשאתה מתחיל לבנות יציבות ועושר, תסתכל על העובדות. האם הצלחת לדאוג לעצמך עד עכשיו? תמיד סיפקו לך?

התחל לעקוב אחר השפע שלך כדי לעזור לצאת מדעתך המחסור. קיבלת חיסכון בשימוש בקופונים? תראו את השפע הזה! קבל מתנה מחבר. יותר שפע.

אם תצליחו להפסיק את הלך הרוח של המחסור, תרגישו שפע ותמשכו שפע כי אתם פתוחים אליו ומחפשים אותו. מה שאנחנו מתמקדים בו גדל. מה שאנחנו מאמינים, קורה.

שורה תחתונה

אל תיפול למלכודת שחופש פיננסי רק אומר שהגעת למיליונים או למספר מסוים בחשבון הבנק שלך. 4 האפשרויות הללו הן דרכים שונות להסתכל על חופש כלכלי ויכולות לשנות את חייך ואת הכספים שלך לטובה.